هر روز بهتر می شویم، اگر روحیه و امید داشته باشیم. (روزنوشتهای سید محمد اعظمی نژاد)
چند کلمه...!
شنبه 1394/05/10 ساعت 09:58 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست سید محمد اعظمی نژاد | ( دیدگاه ها )
جایی می خواندم زبان موسیقی، ابزاری برای بیان خرده فرهنگ ها و مسایل اجتماعی است. (+). اما جالب این است که در پارکی که در نزدیکی ما است هر روز پیرمردی ویلن زن، سال ها است می نوازد.
این پیرمرد طی چندسال گذشته هر روز غمناک تر می نواخت به طوریکه وقتی به چهره مردمانی که به پارک آمده بودند دقت می کردی، گویی دنیا به آخر رسیده است. 
اما این پیرمرد چند روزی است کوک ساز خود را به طور کامل عوض کرده است. در نوای ساز او امید و امیدواری شنیده می شود. 
حتما شما نیز این موضوع را تجربه کرده اید که این روزها موسیقی اینگونه افراد در مکان های عمومی بسیار شادتر و امیدوارتر کننده تر است. 
شاید این موضوع نشان می دهد که سطح امید مردم بسیار افزایش یافته است. امیدی که از آن یاد شد، سرمایه عظیمی است می تواند بستری برای جهش و رشد جامعه در ابعاد مختلف باشد. 
وظیفه هریک از ما است امید را در آحاد مردم زنده نگاه داریم. 

پی نوشت 1: امروز در یکی از بیلبردهای شهری دیدم که درشت نوشته بود :«مگر می شود زندگی مرا به هم ریخته آفریده باشد، خداوند دانه های انار!»، به این فکر می کردم که این بدیهی است خداوند بزرگ زندگی ما را به هم ریخته نمی آفریند، اما یادمان نرود زندگی به هم ریخته این روزهای بسیاری از مردمان ما محصول سوء مدیریت و بی تدبیری چند سال اخیر مدیران است. 


پی نوشت2(کاملاً بی ربط!): طی چند روز گذشته در اخبار خواندم که طی اقدامی ارزشمند تعداد 153 نفر از اراذل و اوباش دستگیر شدند. این اقدام بطور یقین ارزش آفرین است. اما مرا به یاد آب پاشی پاییز 92 آسمان تهران انداخت، چرا که هرگز آسمان آن روزها آبی نشد. من گمان می کنم جای پیمایش ها و پژوهش های عمیق اجتماعی و البته پس از آن تعریف اقدامات اصلاحی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت بسیار خالی است. تا یادم نرفته بگویم که طی چند روز گذشته که مجالی برای نوشتن دست نداد، نزدیک بود دو تن از این اراذل و اوباش محترم طی اقدامی هماهنگ، بنده را به عالم باقی اعزام کنند! که لطف خدا شامل حال من بود. 
اما من غصه خوردم که چرا در کشور ما و میان مردمان نازنین من، افرادی نان حلال نخورده اند و بر سر سفره پدر و مادر ننشسته اند. 

من اطمینان دارم، هر روز بهتر می شویم اگر روحیه و امید داشته باشیم...


برچسب‌ها: مردم , مدیریت , فرهنگ ,

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
علیرضا یکشنبه 1394/05/11 10:18 ق.ظ
سلام.

وقتی یک پروژه را شروع میکنیم باید تا اتمام این کار پیش برویم و به سرانجام برسانیم.

در جامعه امروزی ما عدم اطمینان به یکدیگر باعث بدبینی همه شده است- که دروغ یکی از ویژگی های بارز آن است.

اگر به جای حرف زدن کار انجام بشود- اگر

اگر جامعه را به بدن انسان تشبیه کنیم- در این سسیتم اگر بدن به ویروسی آلوده شود سیستم ایمنی بدن شروع به مقاومت میکند و جایی برای ویروس ها در بدن نیست و در جامعه ایرانی هم اکثریت مردم راههای مقابله با ویروس های بزهکاری و... را میدانند.علیرضا.ف
سید محمد اعظمی نژاد پاسخ داد:
علیرضای عزیز
سلام.
1- شروع و اتمام پروژه جزء بدیهی ترین اصول حرفه ای است، اما گاهی برخی شرکت ها بلوغ و آمادگی لازم را برای اتمام آن ندارند. یآدمان باشد که وقت برای مجزی یک پروژه بسیار ارزشمند است و نمی تواند منتظر تصمیم گیری یک سازمان بماند.
2- با موضوع راستگویی و عملگرایی موافقم.
3- تشبیه جالب و درستی است، به همین خاطر باید به موقع به سلامت جامعه ویروس زده توجه شود،

متاسفانه مسئله ضریب هوشی من حل نشده است!
شاد و موثر باشید.
سید محمد اعظمی نژاد
 
نظر سنجی
به نظر شما نقش هریک از ما برای بهبود کیفیت زندگی خود در کشور چقدر است؟

دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

Instagram
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic