هر روز بهتر می شویم، اگر روحیه و امید داشته باشیم. (روزنوشتهای سید محمد اعظمی نژاد)
تجربه كوچینگ در شركت بین المللی IKEA
دوشنبه 1399/04/30 ساعت 12:27 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست سید محمد اعظمی نژاد | ( نظرات )

تجربه موفق آموزش و پیاده سازی كوچینگ در یكی از بزرگترین شركتهای بزرگ چندملیتی دنیا در صنعت خرده فروشی، IKEA خواندنی و شنیدنی است.

IKEA تولیدکننده و فروشنده بیش از ۱۲۰۰۰ کالای مصرفی خانگی است که شامل مبلمان، کمد و کابینت و جارختی، تخت خواب و کالای خواب، لوازم سرویس بهداشتی، لوازم نوزاد و کودکان، لوازم پخت و پز و میز آرایی، انواع ظروف سرامیکی و چینی و پلاستیکی، ابزار نور و روشنایی، فرش و کفپوش، ملزومات سفر و پیک‌نیک، تزیینات منزل، لوازم شست و شو و خشک‌شویی، گل و گلدان و اکسسوری‌های دکوراسیون داخلی می‌شود.

شركت IKEA در كشور انگلستان با حدود 750 مدیرداخلی، در یك برنامه كوچینگ با هدف مدیریت عملكرد، به 80 نفر از مدیران و سرپرستان خود آموزش های حرفه ای كوچینگ ارائه داد و از آنها به عنوان یك كوچ تایید صلاحیت شده در شركت استفاده كرد.

Phil Rogers مدیر توسعه استعدادهای برتر شركت IKEA، می گوید:«طی ده سال گذشته، آموزشهای متنوعی در شركت IKEA ارائه شده است، اما با آموزش های كوچینگ، تاثیر مستقیم آن را در عملكرد خود و كاركنانم لمس میكنم.»

جالب این است همه 80 نفری كه كاندیدای آموزش كوچینگ برای شركت شده بودند، صلاحیت های كوچینگ خود را براساس استانداردهای فدراسیون جهانی كوچینگ پاس كردند و این نشان میدهد كه این افراد به درستی برای انجام كوچینگ در شركت IKEA شناسایی و ارزیابی شده بودند.

دستاوردهای آموزش كوچینگ در شركت IKEA

·        آموزش های كوچینگ شور و اشتیاق فوق العاده ای در شركت   IKEAدر میان كاركنان و تیم های كاری ایجاد كرده است.

·        به طور مستمر از كاركنان بازخوردهای خوب و تحسین برانگیزی از كیفیت خدمات كوچینگ از كوچهای منتخب دریافت می شود.

·        داستان های بسیار خوبی، از نحوه تاثیرگذاری كوچ ها، در كسب و كار، كاهش هزینه ها و بهبود خلاقیت، جمع آوری شده است.

·        در شاخص كلیدی عملكرد شركت IKEA، پنج درصد بهبود و افزایش بعد از اجرای كوچینگهای سازمانی مشاهده شد(این عدد برای بهبود در KPI های سازمان قابل توجه است)

·        میانگین امتیاز شایستگی و ارزیابی مدیرانی كه از خدمات كوچینگ استفاده كرده بودند از 60% به 90% ارتقا پیدا كرده بود. 

تجربه آموزش و پیاده سازی كوچینگ در شركت IKEA، نشان دهنده قدرت كوچینگ در سطح سازمان و كاركرد مناسب آن است. 


رهبری جهانی در عمل از دست رفته است!
چهارشنبه 1399/04/25 ساعت 11:36 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست سید محمد اعظمی نژاد | ( نظرات )

روزنامه اكونومیست، در گزارش ویژه ماه جولای خود، ضمن مرور تاریخی رفتار و تعامل رهبران جهان با سازمان های جهانی از جمله سازمان ملل متحد، و با توجه به بی توجهی و خروج كشور رئیس جمهور آمریكا نسبت به سازمان های جهانی از جمله سازمان بهداشت جهانی،  می پردازد. 
این گزارش خواندنی و جذاب است و مطالعه آن بسیار پیشنهاد می شود. (دوستانی كه علاقه مند به دریافت آن هستند می توانند برای نگارنده پیام و فایل آن را از طریق ایمیل دریافت كنند) 
اما به نظر می رسد عمق چالش و بحران در موضوع رهبری، همزمان با بروز پاندمی كووید19؛ می تواند سازمان هایی شبیه سازمان ملل متحد كه شكل گیری آن با هدف توسعه پایدار و برقراری امنیت جهانی بعد از جنگ جهانی دوم بوده است، با مخاطره جدی مواجه كند. 
شاید تنها راه حل برای باقی ماندن توافقات و پروتكلهای جهانی، بازسازی و بازنگری در رویكردهای رهبری در سطح جامعه جهانی باشد. 


 
نظر سنجی
به نظر شما نقش هریک از ما برای بهبود کیفیت زندگی خود در کشور چقدر است؟

دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

Instagram
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic